Czytaj więcej...

W dniach 14 - 16 maja 2024 r. odbędą się egzaminy dla uczniów klas ósmych.

Harmonogram:

- język polski: 14 maja 2024 r. (wtorek) godz. 9:00;

 - matematyka: 15 maja 2024 r. (środa) godz. 9:00;

- język angielski: 16 maja 2024 r. (czwartek) godz. 9:00.

Każdy zdający powinien mieć ze sobą długopis lub pióro - koniecznie z czarnym tuszem lub atramentem - przeznaczonym do zapisywania odpowiedzi. Na egzaminie z matematyki każdy powinien mieć linijkę. Rysunki, w razie konieczności, zdający wykonuje długopisem. Rysunków nie wykonuje się ołówkiem.
Proszę pamiętać o zabraniu ze sobą aktualnej legitymacji szkolnej.

Na egzaminie zabronione jest posiadanie telefonu komórkowego oraz innych urządzeń telekomunikacyjnych. Nie można korzystać z żadnych pomocy naukowych w postaci słowników, tablic matematycznych, czy kalkulatora.
Uczniowie mają przybyć do szkoły każdego dnia najpóźniej o godzinie 8.15.

Więcej informacji o egzaminie na  https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/

Czytaj więcej...

Egzamin maturalny zostanie przeprowadzony w okresie od 7 do 25 maja 2024 r.

Harmonogram egzaminów pisemnych oraz wszystkie istotne informacje zamieszczone są na stronach CKE https://cke.gov.pl/egzamin-maturalny/egzamin-maturalny-w-formule-2023/

Harmonogram egzaminów ustnych znajduje się w gablocie w holu głównym szkoły.
Zdający zobowiązany jest stawić się najpóźniej o godzinie 8:30, jeśli egzamin rozpoczyna się o godz. 9:00 lub 13:30 – gdy egzamin zaczyna się o godzinie 14:00.
Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich liceum oraz oddział przygotowawczy mają wolne od zajęć dydaktycznych w dniach 7, 8, 9 i 13 maja.
Czytaj więcej...
Już 19 kwietnia przedstawimy ofertę naszej szkoły. Przyjdź, zobacz.
Zapraszamy na Dzień Otwarty.
Czytaj więcej...
Radosnych Świąt Wielkanocnych! Dobrego odpoczynku, smacznego jajka, szalonego i wyjątkowego mokrego Śmigusa Dyngusa oraz samych słonecznych, spokojnych i cudownych dni.
Dyrekcja oraz Pracownicy
Czytaj więcej...
Nasza doskonała ekipa: Sonia, Anastazja, Jędrzej i Piotrek na Giełdzie Szkół. Zachęcamy ósmoklasistów do nauki w "Siódemce".
Wkrótce informacje dot. Dnia Otwartego naszej szkoły.
Czytaj więcej...

FINALISTA konkursu JUNIOR BIZNES - VII Liceum Ogólnokształcące w Gdyni, projekt: Mini Ogród Botaniczny „SIÓDEMKA”.Przez ostatnie miesiące uczennice z klasy 3A zaangażowane były w projekt Junior Biznes, który kładzie nacisk na ekologiczne podejście do tworzenia nowych przedsięwzięć. Nasz projekt skupił się na stworzeniu małego ogrodu botanicznego, w którym odtworzono warunki bytowania roślinności górskiej z różnych kontynentów. Nasze plany obejmowały również stworzenie oczka wodnego z roślinnością wodną, a także budki i karmniki dla owadów oraz ptaków. Nasz projekt miał na celu stworzenie nowego miejsca wypoczynku dla uczniów, jednocześnie zachęcając ich do nauki dbania o środowisko. W trakcie trwania projektu zdobyłyśmy umiejętności planowania, tworzenia planów biznesowych, organizacji pracy oraz poszukiwania ekologicznych rozwiązań dla problemów związanych z klimatem i środowiskiem. Warto wspomnieć, że nasza grupa projektowa nieustannie doskonaliła swój projekt dzięki udziałowi w specjalnych warsztatach, które dostarczyły nam cennych wskazówek i inspiracji. Te warsztaty nie tylko nakierowały nas na bardziej szczegółowe dopracowanie naszego projektu, ale również umożliwiły nam lepsze zrozumienie potrzeb i oczekiwań społeczności szkolnej oraz lokalnego środowiska. Dzięki temu byliśmy w stanie skoncentrować się na najważniejszych aspektach naszego przedsięwzięcia i wypracować bardziej efektywne rozwiązania, które mogłyby przynieść korzyści zarówno dla naszej szkoły, jak i dla naszej planety. Te warsztaty były kluczowym elementem naszego rozwoju jako zespołu projektowego i pozwoliły nam lepiej przygotować się do wdrożenia naszego projektu w życie. Jesteśmy zadowolone z udziału w konkursie. Korzystając z okazji, pragniemy podziękować naszej opiekunce, p. Sylwii Pawelec za rozłożenie opiekuńczych skrzydeł nad realizacją projektu. Sonia, Sara, Tosia, Zuza L. i Julia, IIIA.

https://www.gdynia.pl/mieszkaniec/nauka-2,7718/final-7-edycji-konkursu-junior-biznes,580307
Czytaj więcej...
Uczniowie klasy 2C wzięli udział w szkoleniu "Młody Kierowca", które odbyło się w ODTJ Autodrom Pomorze w Pszczółkach. Mogli wysłuchać profesjonalnego i ciekawego wykładu na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzięki symulatorowi dachowania młodzież na własnej skórze przekonała się co dzieje się podczas wypadku. Jazda na płycie poślizgowej pokazała jak ważne jest ograniczenie prędkości i dostosowanie jazdy do warunków panujących na drodze. Dodatkowo uczniowie sprawdzali swój refleks na specjalnie przygotowanej tablicy, także z wykorzystaniem alko-gogli i narko-gogli. Szkolenie uświadomiło zagrożenia na drogach, a przy okazji wszyscy dobrze się bawili.
Czytaj więcej...
Kolejne spotkanie robocze.
Prodziekan ds. kształcenia i studenckich dr Patrycja BAŁDYS Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych Akademia Marynarki Wojennej i dyrektor VII LO Marek Prusak rozmawiali o kolejnych działaniach wzmacniających współpracę.
Już za tydzień Pani Prodziekan odwiedzi nasze czwarte klasy liceum, następnie dni otwarte naszej szkoły, uczelni, wykłady itp.
Działamy!!!
Czytaj więcej...
Uczniowie szkół ponadpodstawowych w Gdyni mogą wziąć udział w nowej kampanii pt. „Do Szkoły Jadę Rowerem”. Inicjatywa ma na celu promowanie zdrowego stylu życia oraz ekologicznych form transportu poprzez podróże do i ze do szkoły.
Zachęcamy do udziału.
Więcej na https://www.gdynia.pl/mieszkaniec/sport-2,7717/startuje-nowy-projekt-rowerowy-do-szkoly-jade-rowerem,580137?fbclid=IwAR1D12xjP4X9jfICdyzlqtJSpHG-Fp9tAEXDNedOznOmDlIpOXPGJFYDFhg

Czytaj więcej...
1 marca będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który został ustanowiony przez Sejm RP, jako wyraz hołdu dla bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia przeciwstawiającego się władzy komunistycznej. Uczniowie naszego liceum mieli przyjemność wysłuchać interesującego wykładu Pana Leszka Żebrowskiego- publicysty historycznego, który specjalizuje się w dziejach polskich organizacji konspiracyjnych i narodowego odłamu żołnierzy powojennego podziemia antykomunistycznego. Specjalne podziękowania dla Pana Jana Białostockiego.
Dziękujemy.

Back to top