Blisko 130 zawodniczek z Polski, Azerbejdżanu, Luxemburga, Litwy, Izraela oraz Czech zaprezentowało swoje umiejętności w międzynarodowych Turniejach „ 4th Baltic Junior Cup” oraz „ Gdynia Rhythmic Stars” w miniony weekend. Wśród startujących dziewczynek od seniorek po najmłodsze siedmiolatki zaprezentowały się również uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego .

W międzynarodowym turnieju „ 4th Baltic Junior Cup” w kategorii juniorek w wieloboju dwie nasze uczennice stanęły exequo na 2 miejscu- Laura Zakreta i Victoria Kozłowska . W kategorii juniorek 7 miejsce zajęła Wiktoria Wójtowicz, a Julia Piechocka 10 miejsce .

W kategorii juniorek młodszych  zwyciężyła Marcelina Mądry,  a nasze pozostałe zawodniczki zajęły następujące miejsca : Kinga Kaczor 4m ( 3m w roczniku 2007), Lena Jastrzębska 6m , Patrycja Gawior 7m. Regulamin turnieju przewidywał, że do końcowej klasyfikacji liczyły się tylko dwie najlepsze zawodniczki z każdego klubu . Brawa również dla naszych pozostałych uczennic, których noty uplasowały je na następujących miejscach : Król Jagoda -7m ( 3m w roczniku 2006), Król Julia 8m, Apolonia Chabowska 12m, Oliwia Świątecka 13m, Wiktoria Wohlfhart 19m, Oliwia Kolera 20m.

W kategorii rocznika 2008 nasze zawodniczki zajęły następujące pozycje: Jagoda Łągiewczyk 7m, Anastazja Bednarczyk- 9m, Nadia Gorlikowska 12m, Paula Trocka 14m, Agata Kobylańska 18m.

W drugim rozgrywanym w pięknej hali Gdynia Arena turnieju FIG oraz „ Gdynia Rhythmic Stars” w kategorii juniorek bardzo dobrze zaprezentowała się Kornelia Pacholec , która wraz z koleżanką z reprezentacji Polski Alicją Dobrołęcką wygrała w klasyfikacji drużynowej juniorek, a w niedzielnych finałach Kornelia zdobyła dwa złote medale i jeden srebrny !!! Druga nasza reprezentantka Adrianna Budnik w składzie drugiej polskiej drużyny zajęła 4 miejsce ( wraz z Mileną Górską z Warszawy) .

W kategorii seniorek wysokie 2 miejsce zajęła Natalia Kozioł  ( w niedzielnych finałach trzy srebrne medale i jeden złoty ), a 5 miejsce Natalia Wiśniewska.

W pokazach zaprezentowała się również zbiorówka reprezentacji Polski seniorek składająca się z uczennic SMS Gdynia , dla której był to ostatni sprawdzian przed wyjazdem na Mistrzostwa Europy w Guadalajarze.