FINALISTA konkursu JUNIOR BIZNES - VII Liceum Ogólnokształcące w Gdyni, projekt: Mini Ogród Botaniczny „SIÓDEMKA”.Przez ostatnie miesiące uczennice z klasy 3A zaangażowane były w projekt Junior Biznes, który kładzie nacisk na ekologiczne podejście do tworzenia nowych przedsięwzięć. Nasz projekt skupił się na stworzeniu małego ogrodu botanicznego, w którym odtworzono warunki bytowania roślinności górskiej z różnych kontynentów. Nasze plany obejmowały również stworzenie oczka wodnego z roślinnością wodną, a także budki i karmniki dla owadów oraz ptaków. Nasz projekt miał na celu stworzenie nowego miejsca wypoczynku dla uczniów, jednocześnie zachęcając ich do nauki dbania o środowisko. W trakcie trwania projektu zdobyłyśmy umiejętności planowania, tworzenia planów biznesowych, organizacji pracy oraz poszukiwania ekologicznych rozwiązań dla problemów związanych z klimatem i środowiskiem. Warto wspomnieć, że nasza grupa projektowa nieustannie doskonaliła swój projekt dzięki udziałowi w specjalnych warsztatach, które dostarczyły nam cennych wskazówek i inspiracji. Te warsztaty nie tylko nakierowały nas na bardziej szczegółowe dopracowanie naszego projektu, ale również umożliwiły nam lepsze zrozumienie potrzeb i oczekiwań społeczności szkolnej oraz lokalnego środowiska. Dzięki temu byliśmy w stanie skoncentrować się na najważniejszych aspektach naszego przedsięwzięcia i wypracować bardziej efektywne rozwiązania, które mogłyby przynieść korzyści zarówno dla naszej szkoły, jak i dla naszej planety. Te warsztaty były kluczowym elementem naszego rozwoju jako zespołu projektowego i pozwoliły nam lepiej przygotować się do wdrożenia naszego projektu w życie. Jesteśmy zadowolone z udziału w konkursie. Korzystając z okazji, pragniemy podziękować naszej opiekunce, p. Sylwii Pawelec za rozłożenie opiekuńczych skrzydeł nad realizacją projektu. Sonia, Sara, Tosia, Zuza L. i Julia, IIIA.

https://www.gdynia.pl/mieszkaniec/nauka-2,7718/final-7-edycji-konkursu-junior-biznes,580307

Back to top