Czytaj więcej...
Już 19 kwietnia przedstawimy ofertę naszej szkoły. Przyjdź, zobacz.
Zapraszamy na Dzień Otwarty.
Czytaj więcej...
Radosnych Świąt Wielkanocnych! Dobrego odpoczynku, smacznego jajka, szalonego i wyjątkowego mokrego Śmigusa Dyngusa oraz samych słonecznych, spokojnych i cudownych dni.
Dyrekcja oraz Pracownicy
Czytaj więcej...
Nasza doskonała ekipa: Sonia, Anastazja, Jędrzej i Piotrek na Giełdzie Szkół. Zachęcamy ósmoklasistów do nauki w "Siódemce".
Wkrótce informacje dot. Dnia Otwartego naszej szkoły.
Czytaj więcej...

FINALISTA konkursu JUNIOR BIZNES - VII Liceum Ogólnokształcące w Gdyni, projekt: Mini Ogród Botaniczny „SIÓDEMKA”.Przez ostatnie miesiące uczennice z klasy 3A zaangażowane były w projekt Junior Biznes, który kładzie nacisk na ekologiczne podejście do tworzenia nowych przedsięwzięć. Nasz projekt skupił się na stworzeniu małego ogrodu botanicznego, w którym odtworzono warunki bytowania roślinności górskiej z różnych kontynentów. Nasze plany obejmowały również stworzenie oczka wodnego z roślinnością wodną, a także budki i karmniki dla owadów oraz ptaków. Nasz projekt miał na celu stworzenie nowego miejsca wypoczynku dla uczniów, jednocześnie zachęcając ich do nauki dbania o środowisko. W trakcie trwania projektu zdobyłyśmy umiejętności planowania, tworzenia planów biznesowych, organizacji pracy oraz poszukiwania ekologicznych rozwiązań dla problemów związanych z klimatem i środowiskiem. Warto wspomnieć, że nasza grupa projektowa nieustannie doskonaliła swój projekt dzięki udziałowi w specjalnych warsztatach, które dostarczyły nam cennych wskazówek i inspiracji. Te warsztaty nie tylko nakierowały nas na bardziej szczegółowe dopracowanie naszego projektu, ale również umożliwiły nam lepsze zrozumienie potrzeb i oczekiwań społeczności szkolnej oraz lokalnego środowiska. Dzięki temu byliśmy w stanie skoncentrować się na najważniejszych aspektach naszego przedsięwzięcia i wypracować bardziej efektywne rozwiązania, które mogłyby przynieść korzyści zarówno dla naszej szkoły, jak i dla naszej planety. Te warsztaty były kluczowym elementem naszego rozwoju jako zespołu projektowego i pozwoliły nam lepiej przygotować się do wdrożenia naszego projektu w życie. Jesteśmy zadowolone z udziału w konkursie. Korzystając z okazji, pragniemy podziękować naszej opiekunce, p. Sylwii Pawelec za rozłożenie opiekuńczych skrzydeł nad realizacją projektu. Sonia, Sara, Tosia, Zuza L. i Julia, IIIA.

https://www.gdynia.pl/mieszkaniec/nauka-2,7718/final-7-edycji-konkursu-junior-biznes,580307
Czytaj więcej...
Uczniowie klasy 2C wzięli udział w szkoleniu "Młody Kierowca", które odbyło się w ODTJ Autodrom Pomorze w Pszczółkach. Mogli wysłuchać profesjonalnego i ciekawego wykładu na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzięki symulatorowi dachowania młodzież na własnej skórze przekonała się co dzieje się podczas wypadku. Jazda na płycie poślizgowej pokazała jak ważne jest ograniczenie prędkości i dostosowanie jazdy do warunków panujących na drodze. Dodatkowo uczniowie sprawdzali swój refleks na specjalnie przygotowanej tablicy, także z wykorzystaniem alko-gogli i narko-gogli. Szkolenie uświadomiło zagrożenia na drogach, a przy okazji wszyscy dobrze się bawili.
Czytaj więcej...
Kolejne spotkanie robocze.
Prodziekan ds. kształcenia i studenckich dr Patrycja BAŁDYS Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych Akademia Marynarki Wojennej i dyrektor VII LO Marek Prusak rozmawiali o kolejnych działaniach wzmacniających współpracę.
Już za tydzień Pani Prodziekan odwiedzi nasze czwarte klasy liceum, następnie dni otwarte naszej szkoły, uczelni, wykłady itp.
Działamy!!!
Czytaj więcej...
Uczniowie szkół ponadpodstawowych w Gdyni mogą wziąć udział w nowej kampanii pt. „Do Szkoły Jadę Rowerem”. Inicjatywa ma na celu promowanie zdrowego stylu życia oraz ekologicznych form transportu poprzez podróże do i ze do szkoły.
Zachęcamy do udziału.
Więcej na https://www.gdynia.pl/mieszkaniec/sport-2,7717/startuje-nowy-projekt-rowerowy-do-szkoly-jade-rowerem,580137?fbclid=IwAR1D12xjP4X9jfICdyzlqtJSpHG-Fp9tAEXDNedOznOmDlIpOXPGJFYDFhg

Czytaj więcej...
1 marca będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który został ustanowiony przez Sejm RP, jako wyraz hołdu dla bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia przeciwstawiającego się władzy komunistycznej. Uczniowie naszego liceum mieli przyjemność wysłuchać interesującego wykładu Pana Leszka Żebrowskiego- publicysty historycznego, który specjalizuje się w dziejach polskich organizacji konspiracyjnych i narodowego odłamu żołnierzy powojennego podziemia antykomunistycznego. Specjalne podziękowania dla Pana Jana Białostockiego.
Dziękujemy.
Czytaj więcej...

Ferie zimowe w naszym  województwie zaczynają się 29 stycznia.
Do szkoły wracamy 12 lutego.
Życzymy miłego i bezpiecznego wypoczynku.

Czytaj więcej...

Przynieś niepotrzebne ubrania i wesprzyj WOŚP

Masz w domu niepotrzebne lub nieużywane ubrania, których nie będziesz już nosić? 22 lub 24 stycznia przynieś je do Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących. Zostaną one wystawione na kiermaszu ubraniowym organizowanym w weekend, 27 i 28 stycznia, który po raz kolejny odbędzie się w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszystkie środki zebrane podczas wydarzenia trafią do puszek i wesprą tegoroczny cel zbiórki.

Back to top